Kuantum Düşünce Gücü

Nikola Tesla

Nikola Tesla bugün bildiğimiz (hatta henüz gün yüzüne çıkmamış) onlarca farklı konularda çalışmış ama varlığı ve çalışmaları unutturulmaya çalışılmış, bilinçli olarak gözlerden uzak tutulmaya çalışılmış bir dâhidir. En büyük projesi (bilinen) tüm dünyaya atmosferi iletken olarak kullanarak bedava elektrik vermekti. Fakat projeye maddi destek sağlayan kişilerin yardımlarını kesmesiyle proje sonuçsuz kaldı ve unutturuldu. New York’ta bir otel odasında beş parasız öldüğünde de tüm çalışmalarına, patentlerine, projelerine Amerikan Hükümeti tarafından el konuldu. Acaba diyorum bugün Apple, Microsoft, Google hatta Facebook ve diğerleri onun mirasını mı yiyor?

W45-nikola tesla

Tesla’nın bir sözü vardır: Evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim açısından düşünün. Biz de bu yazıda kuantum düşünce gücü üzerinde dururken konuya enerji açısından bakmaya çalışacağız. 20. Yüzyılın başında, 1900’lü yıllarda, Alman Fizikçi Max Planck tarafından ilk kez gündeme getirilen “Kuantum Teorisi” fiziğin bilinen tüm kurallarını sarsmıştır. Öyle ki, Allah’ın varlığını, kaderi ve evrenin sınırlarını bile kapsayacak önemli bir buluş olduğu halâ tartışılmaktadır.

Kuantum Fiziği

Kuantum fiziğinin detaylarına girmeyeceğim. Fakat bilim adamlarının yaptıkları deneylerde ortaya çıkan şu sonuç oldukça anlamlıdır: Kafamızdan bir düşünce geçtiğinde bu evrende bir elektron olarak ortaya çıkmaktadır [1] ve bizlerin zihninden gün içinde ortalama 50 binden fazla düşünce geçiyor [2]. Düşünce Gücüyle Tedavi başlıklı yazımda bu konuya kısmen değinmiştim. Bizde çok bilinen bir deyim vardır: Korktuğum başıma geldi! İşte kuantum düşünce sisteminin tam olarak dediği de budur. Gün içinde zihnimizden geçen binlerce düşünce eğer olumlu, pozitif, yapıcı ise olaylar karşımıza olumlu ve yapıcı olarak çıkıyor. Hatta biliyorsunuz gün içinde bedenimizde ortaya çıkan binlerce kanser hücresini biz bu olumlu düşüncelerimizle yeniyoruz ve onlar tümör oluşturamadan vücuttan atılıyor. Eğer düşüncelerimiz olumsuzsa, maalesef, tüm evren yine bu düşüncelerimizi bir talimat olarak algılıyor ve o aklımızdan geçen olumsuzlukları bize yaşatmak için elbirliği yapıyor.

Kader Nedir?

Aklımızdan geçen düşüncelerin birer enerji formu olduğu, varlık ve yokluğun da enerji ile açıklanmaya çalışıldığı günümüzde bilim adamları Allah’ın varlığını enerji formları ile açıklamaya çalışıyorlar. Benzer şekilde “nazar” dediğimiz kavram da ışıma ve yoğunlaştırılmış negatif enerji ile açıklanıyor. Peki ya kader? Eğer düşüncelerimiz evrende bir elektron oluşturuyor ve bu düşünceler bizim geleceğimizi etkiliyorsa kaderi de enerji ve düşünce ile açıklamak yanlış olmaz öyle değil mi? İslâm inancındaki kaza ve kader kavramlarına bakarsanız “kaderin” Mutlak Yaratıcı olduğu için Allah tarafından bilindiğini ama bizim “kazanın” ortaya çıkışını veya etkilerini değiştirebileceğimizi biliyoruz. Demek ki başımıza hoşumuza gitmeyen bir şey geldiğinde “bu benim kaderim, ne yapayım?” demek yerine, “ben nasıl bir düşünce yapısındaydım da bunlarla karşılaştım?” demek bana daha uygun bir yaklaşım gibi geliyor.

Dua Nedir?

Düşünceyi, Allah’ın varlığını, kaderi atom altı parçacıklarla ve enerji ile açıklamaya çalışan bir fiziksel kuramdan söz ediyoruz. “Görmediğime inanmam” diyen görüşün sonuna mı geliyoruz dersiniz?  Günümüzde tıp dâhil, psikoloji, sosyoloji, kozmoloji ve hatta mühendislikte “Holistic Approach” (Holistik Yaklaşım) konuşuluyor. Her şey bir bütündür ve resmin bütüne bakmak lazım. Buna göre evren bir bütündür, geçmiş ve gelecek bir bütündür, kaza ve kader, yaşam ve ölüm, dünya ve ahiret bir bütündür. Merak etmeyin, konuyu burada kapatıyorum, “Singularity Theorem”e (Tekillik Kuramı) girmeyeceğim!

Bu konuyu merak ediyor biraz daha derinlemesine öğrenmek istiyorsanız bilinç ve bilinçaltı kavramlarına da bir göz atmalısınız [3]. Bütün bu konuşulanlardan sonra size bir sorum olacak: Dua nedir?

 [1]: https://www.youtube.com/watch?v=CDBIiRrhYwc

[2]: Louise Hay, Düşünce Gücüyle Tedavi, s:10

[3]: https://www.youtube.com/watch?v=Jifz69laV7g

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s